Головна » 2019 » Сентябрь » 16 » Тиждень протидії булінгу
Тиждень протидії булінгу

Класні керівники разом з майстрами виробничого навчання провели тематичні виховні години у своїх групах.

Виховна година на тему:

«Зупинимо булінг разом»

Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом. (Л.Костенко)

Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) - це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї людини або групи людей по відношенню до іншої людини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним тиском.

За останні кілька місяців близько 67% дітей в Україні віком від 11 до 17 років стикалися з проблемою цькування. І 48% з них нікому про це не розповідали.

Іноді це може довести дитину до думок про самогубство, і якщо вона не хоче розмовляти з близькими людьми, то краще за все звернутися на національну гарячу лінію (телефон – 0-800-500-225), або психолога навчального закладу.

Як показує практика, форми булінгу можуть бути різними:

• задирство;
  • фізичні і психічні приниження;
  • різного виду знущання;
  • бойкот та ігнорування;
  • псування особистих речей та ін.

Хулігани (буллери) надзвичайно винахідливі. Новітній їхній "винахід" — кібербулінг, тобто знущання з використанням електронних засобів комунікації та насилля  в  соцмережах.

Мотивацією до булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість; боротьба за владу; потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження тощо.

Соціальна структура булінгу, як правило, має три елементи, а саме:

• переслідувач (буллер);
  • жертва;
  • спостерігач.

Жертви та булери
         Жертвою цькування може стати абсолютно будь-яка людина, не дивлячись на те, якою б сильною чи здібною вона не була б. Однак найчастіше жертвами стають ті, хто найбільше виділяється (дивно одягнений, дивно поводиться, неохайний). Також потенційними жертвами можуть стати ті, хто швидко втрачає самоконтроль, легко піддається емоціям.

Булерами ж найчастіше стають ті, хто ростуть без заборон та авторитету батьків, але в той же час їм не вистачає уваги і поваги дорослих. У більшості таких дітей – яскраво виражені нарцисові риси характеру. Їм весь час доводиться самостверджуватися за рахунок інших людей, доводити власну перевагу

Якщо ти байдужий до страждань інших, ти не заслуговуєш називатися людиною. (Сааді )

Типові жертви булінгу також мають свої характерні риси:

• вони полохливі, вразливі, замкнуті й соромливі;
  • вони часто тривожні, невпевнені в собі, нещасній мають низьку самоповагу;
  • вони схильні до депресії й частіше за своїх ровесників думають про самогубство;
  • вони часто не мають жодного близького друга та успішніше спілкуються з дорослими, ніж із однолітками;
  • якщо це хлопчики, вони можуть бути фізично слабшими за своїх ровесників.

Говорячи про спостерігачів учені відзначають такі їх типові характерні риси, як відчуття провини і відчуття власного безсилля, або ж байдужість.

Байдужість – це найвища жорстокість. (М. Уілсон)

Закон встановлює систему штрафів за цькування, зокрема, якщо особа піддала іншу особу булінгу вперше, то вона зобов'язана буде сплатити від двадцяти (340 грн) до п'ятдесяти (850 грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Якщо ці дії вчинив неповнолітній від 14 до 16 років, штраф повинні будуть сплатити батьки.

За повторне цькування винуватець повинен буде сплатити від ста (1700 грн) до двохсот (3400 грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Приховування випадків булінгу педагогами тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п'ятдесяти (850 грн) до ста (1700 грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Категорія: Новини | Переглядів: 420 | Додав: liceumsv1171 | Рейтинг: 0.0/0