ГУРТОЖИТОК

Нормативні документи

У Свалявському професійному будівельному ліцеї функціонує гуртожиток. Будівля гуртожитку типова, двоповерхова, площа – 1290 м2 , проектна потужність 180 ліжко-місць. Є автономне опалення, центральне холодне та гаряче водопостачання, температурний режим відповідає нормам.

В гуртожитку ліцею обладнані: вестибюль з вітальнею та місцем для чергового по гуртожитку, кабінет вихователя, клас самопідготовки, комп’ютерний клас з підключенням до мережі Інтернет, кімната для спортивних занять, клас для занять духового оркестру, приміщення для зберігання господарських, постільних речей, інвентарю для прибирання, санітарно-гігієнічні приміщення (умивальники, туалети, душові), кімнати для підігріву та приготування їжі, а також для сушіння одягу.

Порядок надання житлової площі в гуртожитку, порядок користування гуртожитком та його утримання здійснюється відповідно до затвердженого Положення про учнівський гуртожиток. Також розроблені та затверджені правила внутрішнього розпорядку, права та обов'язки учнів, які проживають у гуртожитку.

Виховну роботу в гуртожитку здійснює вихователь, психолог, бібліотекар, класні керівники, майстри виробничого навчання та адміністрація ліцею.

Виховання учнів у гуртожитку здійснюється відповідно до плану виховної роботи та плану роботи з дітьми-сиротами.

Документація вихователя відповідає вимогам, ведеться систематично. В наявності є плани виховної роботи( перспективний на навчальний рік, півріччя та помісячні), журнали обліку проведених заходів, , щоденник спостережень; документація з техніки безпеки (журнали реєстрації інструктажів та інструкції), журнали щовечірніх перевірок учнів, матеріали для роботи з учнями, в тому числі з тими, які потребують підвищеної педагогічної уваги та дітьми-сиротами.

Організація виховної роботи в гуртожитку відповідає вимогам державних програм, концепції громадянського та патріотичного виховання особистості, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства.

Для учнів, які проживають в гуртожитку в позаурочний час проводяться різноманітні заходи: години спілкування, тренінгові заняття, бесіди, диспути, обговорення цікавих фільмів, протягом року проводиться свято іменинника за різними порами року, організовуються свята з нагоди Дня знань, Дня вчителя, Новорічний бал,свято Різдва, Андріївські вечорниці, День святого Валентина, свято гумору, День здоров’я, спортивні конкурси, змагання тощо. При плануванні виховних заходів у гуртожиткувраховуються інтереси та побажання учнів, які проживають в гуртожитку.

Рада гуртожитку – важливий орган колективної управлінської діяльності учнів в гуртожитку. До складу Ради гуртожитку входять кращі учні. На своїх засіданнях члени Ради гуртожитку ретельно планують зміст основних заходів, заслуховують звіти про проведену роботу, вирішують поточні питання, виносять клопотання перед дирекцією ліцею  про преміювання учнів, які приймають участь в огляді-конкурсі на кращу кімнату гуртожитку.