Головна » 2021 » Ноябрь » 09

09 листапада викладачі української мови і літератури, а також учні груп №4, №5,№22 долучилися до написання радіодиктанту національної єдності.

Категория: Новини | Просмотров: 210 | Добавил: liceumsv1171 | Дата: 09.11.2021 | Комментарии (0)

Книжкова виставка до Дня української писемності та мови

Яка прекрасна українська мова!

В бібліотеці ліцею представлено книжкову виставку, присвячену Дню української писемності та мови.  Українська мова -  виплекана колоссям, землею, виспівана птахами, звеличена письменниками. Мова…яка ти багатогранна, ніжна, чиста, як промінчики сонця, що яскравим сяйвом осипають землю добром, радістю, плодами…

Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопада 1997-го року і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Преподобного Нестора-Літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам'ятки історіографії та літератури українців – "Повісті минулих літ", яка була завершена близько 1113 року. Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архівних літописів, народних переказів та оповідань.

За православним календарем у цей день вшановують пам'ять преподобного Нестора-літописця. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря.

 

 

Мова — духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Українська мова — багата, ніжна й ласкава, мудра, доброзичлива, глибокодумна, чиста, правдива. Багатство української мови виявляється в тому, що нею можна висловити найскладніші думки, найтонші почуття і переживання, передати враження про побачене, почуте, прочитане.

Пропонуємо Вашій увазі виставку літератури та цікаві факти з нагоди Дня української писемності та мови.

Категория: Новини | Просмотров: 208 | Добавил: liceumsv1171 | Дата: 09.11.2021 | Комментарии (0)