З  відновленням у країні фабрик і заводів великим попитом користується професія електрогазозварник. Зварювання - надійний та економічний спосіб нероз'ємного з'єднання деталей машин, конструкцій та споруд. Саме в Україні вперше у світі були розроблені та стали використовуватись електричні контактно-стикові зварювальні машини та машини для точкового й багатоточкового електричного зварювання, автоматичні зварювальні апарати, створені Є.О.Патоном. Розроблені технології, створені устаткування і матеріали, що дозволяють виконувати зварювання в найрізноманітніших умовах: на землі, під водою, в космічному просторі.

За класифікацією Клімова Є.О. професія електрогазозварника відноситься до типу "людина - техніка” і пов’язана з виробництвом і обробкою металу.

Електрогазозварник виконує такі види зварювальних робіт:

ручне електродугове;
плазмове;      
 
лазерне;
газове (різання) деталей, конструкцій і труб із сталі, чавуну, кольорових металів,
зварювання на автоматах.     

Професія електрогазозварника підходить тим, хто має інтерес до техніки, любить фізично працювати, має умілі руки.

Електрогазозварник повинен мати грунтовні спеціальні теоретичні знання, широке технічне, творче мислення, бути загальноосвіченою людиною, бездоганно володіти практичними прийомами та навичками ручної праці.

Ця професія вимагає від працівника певних індивідуально-психологічних якостей: хорошу зорово-рухову, короткочасну та оперативну пам'ять, зосередженість та стійкість уваги, практичне мислення, розвинену просторову уяву, високий невербальний інтелект.

Заробіток електрогазозварника залежить від обсягів виконуваних робіт, кваліфікаційного розряду (найвищий - 6), форми власності та спеціалізації підприємства, де він працює. Кожному розрядові відповідає тарифна ставка: чим вищий розряд, тим вона вища.

У сучасних умовах потреба в робітниках цієї професії постійна і має тенденцію до зростання. Ризик безробіття у зварників мінімальний і пов'язаний, перш за все, з недостатньою кваліфікацією та досвідом роботи.

Професію електрогазозварника можна отримати в нашому навчальному закладі