Головна » Статті » Наші професії » Наші професії

Слюсар із складання металевих конструкцій, електрогазозварник

   

 

       Професія металообробника відома з того часу, як людство ознайомилося із першими металами - багато тисяч років тому. І вже тоді вона цінувалася на рівні рангу вождів і жерців . З того часу відома найдревніша різновидність зварювання - ковальська.

 

    Наша країна відома багатьма вченими, винахідниками, інженерами - спеціалістами в області зварювання. Можна згадати прізвища академіка Б.Б.Петрова, М.М. Бенардоса, М.Г.Огавянова, Б.П Бологодіна. Б 1934р. в Києві засновано інститут електрозварювання, відомий династією видатних вчених - зварювальників  Патонів .

 

В наш час науково-технічної революції зварювання має величезне значення. Зварювання є потужним засобом прискореного розвитку машинобудування, будівництва і транспорту, так як вносить важливі зміни в конструкції і технологію виробництва виробів. Завдяки застосуванню зварювання стопо можливим створення багатьох конструкцій машин, апаратів і споруд, які практично не можна було виготовити іншими способами обробки.

 

Сьогодні при допомозі зварювання з'єднують найрізноманітніші по величині вироби - від мікроскопічних вузлів радіоелектронних мікросхем до гігантських конструкцій вагою в сотні тисяч тонн. Якщо раніше зварювали лише матеріали на основі заліза, міді, алюмінію та деяких інших, то тепер широко застосовують титан, молібден, ванадій, вольфрам, тантал та інші.

 

    Важко уявити область виробництва, де б не застосовувалося зварювання. Крім зварювання металевих матеріалів, сьогодні зварюють метоп з керамікою, графітом та іншими матеріалами. З 80-тих років відомий спосіб зварювання людських кісток, минулого року українські вчені розробили технологію зварювання живих тканин.

 

    Великими досягненнями вітчизняної зварювальної науки є здійснена вперше в світі космонавтами Г.С Шоніним і Б.М. Кубасовим зварювання в космосі, в умовах глибокого вакууму і невагомості, з використанням апаратури і методів зварювання, розробленими інститутом електрозварювання Є. О. Патона.

Категорія: Наші професії | Додав: admin (27.02.2009)
Переглядів: 1838
Всього коментарів: 0
avatar