Пліхта Антоніна Антонівна
Посада: викладач
Освіта: вища інженерно-технічна та вища педагогічна
Спеціальність за фахом: спеціаліст з технології і конструювання швейних виробів, викладач української мови та літератури.
Навчальний заклад: Технологічний  університет Поділля,  Ужгородський   національний університет.
Рік та результати останньої атестації:
-    2008 рік, встановлено посадовий оклад у відповідності з 10 т.р. та  присвоєно  кваліфікаційне  звання «спеціаліст ІІ категорії»;
-    2012 рік присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»;
-    2013 р. встановлено 11 тарифний розряд майстра виробничого навчання;
-    2016 р. присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».
 
Стаж педагогічної роботи: 13  років
 Форма та результати підвищення кваліфікації:
- Проходження  курсів підвищення кваліфікації  теоретичної (психолого-педагогічної) підготовки  майстрів в/н:  НМЦ ПТО підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 26.06.2012р. №7616.
- Практичне навчання (стажування) на виробництві: ТзОВ «НІССІ-2000» Довідка  про стажування педагогічних працівників від  19.06.2013р.
- Проходження курсів підвищення кваліфікації викладачів  професійно-теоретичної підготовки: Науково-методичний центр професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області. Свідоцтво 12 СПК №974165 від 27.01.2014 р.
- Проходження курсів  підвищення кваліфікації вчителів трудового навчання (технології) та креслення. Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти ( з 03.11 по 21.11.2014р.). Свідоцтво про підвищення кваліфікації ЗІ СПК 013873, №3792.
- Проходження короткострокових курсів підвищення кваліфікації за програмою «Прогресивні методи обробки окремих вузлів швейних виробів». Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Закарпатській області. Хустський професійний ліцей сфери послуг. Сертифікат від 05.03.2015 р.
- Курси, навчання і перевірка знань із питань охорони праці, безпеки життєдіяльності. Посвідчення №909
Володіння ІКТ: Курси за програмою Intel  «Навчання для майбутнього» (версія 10.1). Сертифікат № В10-0434 від 14.01.2014.

Робітничий розряд: швачка, кравець  6 (шостого)   розряду.
 
Предмети які викладає: охорона праці,основи енергоефективності,українська мова професійного спрямування,основи діловодцтва,ділова етика та культура спілкування.
 
Педагогічне кредо:
 
 
Педагогічна діяльність
Результат попередньої атестації: 2012 рік присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».
Мета атестації педагогічного працівника: підвищення кваліфікаційної категорії.
Методична проблема:   Підвищення ефективності та рівня засвоєння навчального матеріалу шляхом розробки та впровадження інноваційних нестандартних методів у навчальний процес.
Відкриті  уроки:

    16.03.2009 р. - «Методи технологічної обробки дрібних деталей: хлястиків, пат, погон» (виробниче навчання). Для викладачів спецдисциплін  та майстрів виробничого навчання.

    09.04.2009 р. -  «Обробка різних видів накладних кишень з використанням методів сучасної технології»  (технологія виготовлення швейних виробів). Для викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання.

    06. 04. 2010 р. - «Обробка різних видів комірів з використанням методів сучасної технології» (технологія виготовлення швейних виробів). Для викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання.

   18.01.2012 р. – «Обробка накладних кокеток» (технологія виготовлення швейних виробів). Для викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання.

   06.03.2012 р. – відкритий обласний урок з технології виготовлення швейних виробів, проведений в рамках засідання обласного методоб’єднання  викладачів та майстрів виробничого навчання ПТНЗ Закарпатської області з професії швачка, кравець  на тему: «Методи обробки прорізних кишень у легкому та верхньому одязі без підкладки в умовах масового виготовлення одягу».

    06.03.2012 р. - відкритий обласний урок з  виробничого навчання, проведений в рамках засідання обласного методоб’єднання викладачів та майстрів виробничого навчання  на тему «Методи обробки прорізних кишень у легкому та верхньому одязі без підкладки  з використанням високопродуктивних видів обладнання напівавтоматичної дії ».

     10.10.2012 р. – відкритий обласний урок з виробничого навчання в рамках проведення обласного семінару старших майстрів та заступників з НВР на базі СПБЛ для старших майстрів ПТНЗ Закарпатської області на тему «Обробка комірів та з’єднання з виробом з використанням ВТО». Для викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання.

   14.03.2013 р.  відкритий урок з обладнання швейного виробництва на тему «Види обладнання підготовчо-розкрійного цеху та їх характеристика». Урок комбінований, побудований на основі поєднання  віртуальної екскурсії та інтерактивних вправ. Для викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання.

     12.02.2013 р. відкритий урок з виробничого навчання на тему «Виготовлення спецодягу: обробка вузлів куртки робочої» . Урок побудований на основі  застосування засобів ІКТ, інноваційних методів навчання та передових технологій сучасного швейного виробництва. Для викладачів та майстрів виробничого навчання з професій швейного профілю.

    31 березня 2015 р. – відкритий урок з предмету технології в рамках вивчення варіативного модуля «Технологія ниткової графіки» на тему  «Виготовлення листівки з використанням прийомів ниткової графіки». Для викладачів методоб’єднання природничо-математичних дисциплін.

   17 листопада 2015 р. – відкритий урок з предмету технологія виготовлення швейних виробів в рамках тижня професійшвейного профілю на тему «Особливості виготовлення виробів із трикотажних матеріалів». Для викладачів та майстрів виробничого навчання з професій швейного профілю.

24.04.2017 р. – відкритий урок з охорони праці на тему «Надання першої медичної долікарської допомоги в екстремальних ситуаціях на виробництві та у побуті». Урок проведено одночасно із двома навчальними групами у формі відеозустрічі із лікарем невідкладних станів, інструкторами, завідувачами навчально-тренувального відділу та відділу підготовки з питань надання екстреної медичної допомоги. Після відеотренінгу між групами проведено інтелектуальні змагання на звання «Кращий рятівник».

20.03.2018 р. – відкритий урок з охорони праці на тему «Припинення кровотеч різних видів. Способи надання допомоги при отруєннях, опіках». Для досягнення навчально-методичної мети викладач використовує сучасні інноваційні методи, засоби ІКТ. На етапі актуалізації опорних знань учні складають дидактичні пазли на знання точок для припинення артеріальних кровотеч. На етапі формування нових знань викладач майстерно поєднує словесні методи (пояснення) з відео майстер-класами від лікаря Ростислава Валіхновського, відеоматеріалами правил надання першої медичної долікарської допомоги при кровотечах різних видів, отруєннях, опіках. На етапі закріплення нових знань використовується інтерактивна вправа «Навчаючи – вчуся» та практичний тренінг із накладання джгута, пов’язок.

 
Методичні  напрацювання:

     Червень 2008 рік -  участь у обласному методичному фестивалі: представлена методична розробка навчальної теми «Методика й організація впровадження інноваційних технологій у навчально-виробничий процес». Робота відзначена Дипломом Закарпатської обласної державної адміністрації управлінням освіти і науки за І місце в номінації «Методична розробка теми навчальної програми з теоретичних предметів або виробничого навчання із застосуванням інноваційних технологій», червень 2008 року. На прикладі даної методичної розробки викладач та майстер виробничого навчання розробила своєрідну систему поступового впровадження інноваційних інтерактивних методів, які ґрунтуються на розвитку творчого потенціалу учнів, на винахідливості, активізації логіки спрямованої на вирішення екстремальних ситуацій.  Цього ж року Пліхта А.А. нагороджена Почесною Грамотою управлінням освіти і науки  Закарпатської обласної державної адміністрації.
     2009 рік – участь у обласному огляді-конкурсі «Робітнича професія – 2009». Представлено методичну розробку різнорівневих тестів для підсумкового контролю учнів ПТНЗ з предмета обладнання швейного виробництва. Впровадження Державних стандартів професійно-технічної освіти в навчальний процес передбачає проведення чіткого проміжного та вихідного контролю. Сучасні педагогічні технології пропонують проведення іспитів у вигляді різнорівневих тестових завдань. Дана методична розробка містить різнорівневі  комплекти тестів на І, ІІ, ІІІ, ІV розряди відповідно до навчальних програм Держстандарту та кваліфікаційної характеристики з професії швачка, оператор швацького устаткування.  Робота відзначена Грамотою Закарпатської обласної державної адміністрації управління освіти і науки в номінації «Тести для абітурієнтів, учнів, випускників ПТНЗ щодо професійної придатності обласного огляду-конкурсу «Робітнича професія – 2009» серед професійно-технічних навчальних закладів, березень 2009 року.   
  2010 рік – організація, розробка, впровадження інноваційного проекту на тему «Впровадження елементів історичних костюмів епохи Відродження у сучасному дитячому карнавальному одязі». Мета впровадження: розвиток творчих здібностей учнів, розширення сфери застосування професійних знань, навиків, формування поваги, впевненості в успішній     реалізації майбутньої професії. Мета проекту: формування творчої особистості; естетичне виховання майбутніх робітників, розвиток професійних знань, умінь, здорової конкуренції; застосування елементів історичного одягу різних періодів та епох; формування вміння використовувати набуті знання при роботі з різними видами текстильних оздоблювальних матеріалів; оновлення форм та методів роботи; розширення меж професійної діяльності учнів; формування вмінь працювати з сучасними засобами малої механізації.

Розробка зведено-тематичних поурочних планів згідно з Державним стандартом з професії швачка, код 7436: виробниче навчання, обладнання швейного виробництва, технологія виготовлення швейних виробів.
2011 рік – участь у обласному конкурсі – огляді на кращу роботу методкомісій. При проведенні ІІ етапу конкурсу огляду роботу методкомісії визнано як одну з кращих. Викладачем представлено напрацювання з теоретичних дисциплін та виробничого навчання.
2012 рік - стаття на тему «Від збереження національної спадщини до добробуту сьогодення».

2013 рік – підготовка матеріалів обласного конкурсу на кращу майстерню швейного профілю.
2014 рік – розробка збірників інструкційних карток для виконання лабораторно-практичних робіт з матеріалознавства відповідно до вимог навчальних програм з професійно-теоретичної підготовки.
2015 рік – розробка, підготовка систематизація та поповнення методичних напрацювань електронної бази бібліотеки з професії швачка.

2016-17 р. – розробка тематичних стендів для оформлення кабінету охорона праці.

2017 р. – методична розробка уроку з охорони праці на тему «Надання першої медичної долікарської допомоги в екстремальних ситуаціях на виробництві та у побуті».

2016-17 н.р. – розпочато творчий проект «Кабінет охорони праці від А до Я»: розробка комплексу навчально-методичного забезпечення, дизайну кабінету.

2018 р. – методична розробка відкритого уроку з охорони праці на тему «Припинення кровотеч різних видів. Способи надання допомоги при отруєннях, опіках».

2018 р. – розробка комплексу дидактичних матеріалів для проведення уроків курсу охорона праці:таблиці, плакати, схеми, картки-завдання.

2018 р. – розробка електронної відеобібліотеки для проведення уроків з охорони праці (добірка відеоматеріалів до тем програми).

 Доповіді:

Березень 2012 р. - «Ділова гра – як спосіб вдосконалення майстерності учнів».

Листопад 2012 р. - «Індивідуалізація та диференціація процесу виробничого навчання».

Березень 2013 р. - «Організація методичної роботи викладача  професійно-технічного навчального  закладу».

Жовтень 2014 р. -  «Застосування інноваційних форм і методів навчання – шлях до вдосконалення  якості та ефективності навчання».

Листопад 2014 р. -  «Адаптація учнів до умов праці на підприємстві».

Грудень 2014 р. - «Розвиток творчої активності на уроках з курсу технології – шлях до формування конкурентоспроможних успішних
фахівців».

Жовтень  2015 р. -  « Девіантна поведінка, її види. Роль педагога у профілактичній і корекційній роботі ».

Жовтень 2015 р. - « Методика розробки збірників інструкційних карток  для виконання лабораторно-практичних робіт».

Лютий 2016 р. - «Диференційований підхід у методиці викладання на основі використання сучасних засобів навчання та високопродуктивних
виробничих технологій».

Доповідь на тему «Комплексне методичне забезпечення навчального процесу з професії. Основні вимоги до розробки».

Участь викладача  у конкурсах, відкритих обласних заходах

  • 2013 рік  участь у  обласному конкурсі «Калейдоскоп педагогічних ідей» серед професійно - технічних навчальних закладів. Представлено розробку уроку  з предмету обладнання швейного виробництва, яку відзначено Дипломом І ступеня Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації  за І місце в обласному конкурсі «Калейдоскоп педагогічних ідей» серед професійно-технічних навчальних закладів у 2013 році (номінація «Викладачі професійно-теоретичної підготовки»).
  • травень 2015 рік – демонстрація майстер – класів з техніки вишивання бісером та косим лічильним хрестиком в рамках  проведення обласного профорієнтаційного заходу на базі обласного центру зайнятості «Свято професій».

Участь у роботі обласних секцій  методичних  об’єднань

  • 15 жовтня 2014 р. – участь в обласному вебінарі викладачів та майстрів в/н професій швейного профілю Закарпатської області : доповідь - презентація на тему « Застосування інноваційних технологій у навчально-виробничому процесі – шлях до вдосконалення методики підготовки кваліфікованих робітників ».

  • 15 жовтня 2015 р. участь в обласній секції викладачів та майстрів в/н професій швейного профілю Закарпатської області: доповідь - презентація на тему « Методика розробки збірників інструкційних карток для виконання лабораторно-практичних робіт».

  • 4 лютого 2016 р. участь в обласній секції викладачів та майстрів в/н професій швейного профілю Закарпатської області: доповідь- презентація на тему «Диференційований підхід у методиці викладання на основі використання сучасних засобів навчання та високопродуктивних виробничих технологій».

Викладацька діяльність

Листопад 2013 р. – майстер-класи з основ українського традиційного вишивального мистецтва та сучасної техніки іконопису бісером (в рамках обласного тижня Профтехосвіти).

З 16 по 20 листопада 2015 року проведення тижня професій швейного профілю.

Публікації

     Журнал "Профтехосвіта" №11 (47)  листопад 2012 опублікована стаття «Методи технологічної обробки прорізних кишень». Завдяки комп’ютерним технологіям педагог, майстер виробничого навчання має широкі можливості для реалізації наочних методів навчальної діяльності. Серед найбільш ефективних засобів навчання є опорні конспекти, які можуть використовуватися викладачем як в електронній формі, так і у вигляді індивідуального роздавального матеріалу. Саме завдяки опорним конспектам автор статті формує знання і вміння, дає можливість учням працювати самостійно. У статті представлено одну з таких методичних розробок опорного конспекту з технології виготовлення швейних виробів ( ІІІ  курс, І семестр).

     Журнал "Профтехосвіта" № 10 (70) жовтень 2014 р. – стаття  «Обладнання цехів швейних підприємств». Методична розробка уроку з обладнання швейного виробництва.

Участь у роботі творчих груп
    2010 рік  -  робота у складі творчої групи над розробкою збірника інструкційно-технологічних карт. Збірник розроблений відповідно до навчальної програми виробничого навчання Державного стандарту професійно-технічної освіти з професії швачка, кваліфікація: швачка 2, 3, 4 розрядів.  Збірник призначений для допомоги  майстрам  виробничого  навчання професійно-технічних навчальних закладів у проведенні уроків виробничого навчання. Збірник схвалено Навчально-методичною  радою  НМЦ ПТО  у Закарпатській області  «27»  грудня  2010 року, протокол № 5.

Участь  учнів в олімпіадах, конкурсах, оглядах          

      Протягом жовтня та листопада 2012 року   на базі Мукачівського державного університету проводився конкурс дитячих та юнацьких творчих робіт «Майбутній кутюр’є - 2012» - Наказ № 01-20/5025 від 19.10.2012 р. 22 листопада 2012 року відбувся заключний етап.  За результатами  проведення конкурсу Славіта Б.Б. став переможцем конкурсу «Майбутній кутюр’є» , нагороджений почесною грамотою за І місце в номінації «Іграшка».       
      Тема конкурсної роботи: «Від джерел» (від народної творчості до сучасності).  Відповідно до умов проведення конкурсу учасники повинні представити власні роботи в одній  із номінацій: творчий ескіз (малюнок); аплікація; колаж; об’ємна композиція;  іграшка.        
Учень ІІІ курсу Свалявського професійного будівельного ліцею (професія швачка) Славіта Бейло Бейлович  під керівництвом викладача спецдисциплін, майстра в/н  Пліхта А.А.  взяв участь у конкурсі  і представив 2 роботи   у номінації  іграшка. Славіта Б.Б. власними руками виготовив  експонати українських традиційних ляльок – мотанок  «Марічка» та «Бояриня» . У роботі використано українські народні традиції виготовлення ляльки – мотанки, а також застосовано сучасні види  тканин, оздоблення, декору; елементи національного народного та історичного костюму.
       Щорічно викладач спецдисциплін бере участь у організації та проведенні конкурсів професійної майстерності з професії швачка на базі  СПБЛ.

15 березня 2017 року – участь в обласному ІІ заключному етапі олімпіади з охорони праці із використанням інформаційно-комунікаційних технологій та ресурсів мережі Інтернет у режимі он-лайн.

Позанавчальна  діяльність 

Виховна робота

     Жовтень  2013 р. – проведення  урочистого відкритого загальноліцейного заходу до «Дня   працівника освіти».

1 вересня 2015 р. –  перший  відкритий урок (виховний захід) на тему « Всім серцем  любіть  Батьківщину свою ».

20 листопада 2015 р. – відкритий урок-конференція професійного  спрямування (виховний захід) в рамках тижня професій швейного профілю  на  тему « Еволюція моди на прикладі  творчості відомих світових модельєрів одягу. Національний український   дизайн – інтеграція та визнання».

Вересень 2016 р. - проведення  урочистого відкритого загальноліцейного заходу до «Дня   працівника освіти».

4 травня 2018 року в рамках тижня безпеки життєдіяльності у групі №25, ІІ курс (професія обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, оператор комп’ютерного набору) проведено виховну годину на тему «Пожежа відбирає найдорожче: причини, наслідки, заходи запобігання».

 Керівництво гуртком, результативність               

Керівництво гуртком «Швачка – чарівниця»  при кабінеті спецдисциплін з професії швачка.     
Червень 2009 рік - участь у обласному ярмарку творчості педагогічних працівників та учнів професійно-технічних навчальних закладів, представлено колекції вишитих виробів (рушники, скатертина із серветками). Робота відзначена Дипломом Закарпатської обласної державної адміністрації управління освіти і науки за кращі вишиті вироби у номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво (гурткова робота)».      

Щорічна участь у виставках – оглядах технічної та художньої творчості на базі СПБЛ.    

Лютий - квітень 2013р.  – участь у І та ІІ етапах обласного конкурсу «Воскресни Писанко!».

Травень 2013 р. – участь у обласній виставці виробів художньої та технічної творчості.

Червень 2013 р. участь у Всеукраїнській виставці виробів художньої та технічної творчості м. Київ. У номінації вишиті, швейні вироби представлено комплект «Весільний подарунок» .

Березень 2014 р. – участь у І етапі обласного конкурсу «Великодні барви».

24 квітня 2015 р. – виставка експонатів гурткової діяльності , організація майстер-класів з техніки вишивання бісером, косим лічильним хрестиком, технології ниткової графіки в рамках проведення  профорієнтаційного  заходу «День відкритих дверей Свалявського  професійного будівельного ліцею».

20 листопада 2015 р. – організація майстер - класів  з техніки вишивання бісером, косим лічильним хрестиком, технології  виготовлення м’якої  іграшки в рамках проведення  тижня професій швейного профілю.

Березень - квітень 2017 р. – участь у І та ІІ етапах обласного третього фестивалю - конкурсу «Воскресни, Писанко!» -3.

Березень – квітень 2018 р. – участь у І та ІІ етапах обласного четвертого фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!» -4

.

2017 рік                                                                         2018 рік

17 травня 2018 року – участь у профорієнтаційному вернісажі «Робітнича професія – крок до успіху»: проведення майстер класу із основ ниткової графіки та традиційних технік українського декоративно-прикладного мистецтва вишивання.


  Робота над оснащенням навчального кабінету та майстерні    

  2010 р. – організація спонсорської допомоги з метою придбання для кабінету №27 технології та конструювання швейних виробів корпусних твердих офісних меблів та м’яких офісних стільців, манекенів.
  2012 р. – майстер в/н , викладач Пліхта А.А.  разом з майстром виробничого навчання Галега М.С.  організували  спонсорську допомогу для придбання корпусних твердих меблів у майстерню швачок, оснащення примірочної, придбання м’яких офісних стільців, манекенів.   
  Робота над створенням навчально-матеріальної бази майстерні: виготовлення взірців вузлів швейних виробів, зразків-еталонів готових виробів; плакатів, інструкційно-технологічних карт, комплексних поурочно-тематичних папок.