Губаній Тетяна Андріївна

Посада:  викладач "Зарубіжної літератури"

Освіта: Ужгородський Державний університет, 1977, філолог

Стаж педагогічної роботи:  40 років

Рік та результати останньої атестації: 2010 рік, підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»,  педагогічне звання "старший викладач”

Підвищення кваліфікації: 

- лютий  2010 року, Ужгород, Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти, курси викладачів російської мови і світової літератури, свідоцтво №615 від 27.02.2010

- червень 2011 року, Ужгород, Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти, курси викладачів основ медико-санітарної підготовки, свідоцтво № 2489 від 09.07.2011 р.

- лютий 2015, Ужгород, Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти, курси вчителів світової літератури і російської мови, свідоцтво ЗІ СПК 014989  від 14.02.2015 р.

Володіння ІКТ:  курси підвищення комп’ютерної грамотності при Свалявському ПБЛ, червень 2012року.

Предмет, який викладає: світова література, основи медико-санітарної підготовки.

Керівник «Школи молодого педагога»

Мета атестації: підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «старший викладач». 

Методична проблема:

Застосування мультимедійних технологій  як  засіб оптимального  використання творчого  і виховного потенціалу уроків    світової літератури.

Педагогічна діяльність

Відкриті  уроки:

24 березня 2010 року проведено відкритий урок з використанням мультимедійних технологій. Тема уроку: «Метаморфози в новелі Ф.Кафки  «Перевтілення».

25.04.2012 року проведено відкритий урок-презентацію за романом Д.Селінджера «Над прірвою у житі», мета якого-познайомити учнів із твором Д. Селінджера "Над прірвою у житі", допомогти розібратися у складності та загадковості образу Колфілда,  виховувати в учнів вміння співпереживати, активну життєву позицію.

30.04.2013 р. проведено відкритий урок з світової літератури за  романом О.Уайльда «Портрет Доріана  Грея» з використанням слайдової презентації. Мета уроку: простежити  життєвий шлях головного героя роману, досліджуючи причини деградації душі Доріана Грея.

Відкритий урок  за романом М.Булгакова «Майстер і Маргарита» з використанням мультимедійної презентації  (24.04.2014).

Мета уроку: проаналізувати твір та з’ясувати моральні уроки роману М. Булгакова; pозвивати зв’язне  мовлення учнів; виховувати високі моральні якості у молодого покоління.  

Інноваційний проект: створення електронної бібліотеки уроків світової літератури   при кабінеті світової літератури  як складова підвищення якості знань учнів.

 Є вже певні напрацювання у цьому плані, розроблено багато презентацій самою вчителькою або її учнями,  використовуються і презентації з Інтернету.

Позакласні заходи:

-Усний журнал до 60-річчя визволення України від фашизму «Тих днів не змовкне слава» / сценарій усного журналу надруковано у інформаційно-методичному збірнику НМЦ ПТО у Закарпатській області , №5 за 2004 рік/.

- Усний журнал «Зарубіжні письменники і Україна».

- Відкрите заняття гуртківців іноземної мови та світової літератури      «Поетичний альманах».

- Тематичні виховні години до  річниць  перемоги над фашизмом:

 "Це потрібно не мертвим, це потрібно живим",

усний  журнал "Книга пам'яті",

День пам’яті  «Тих днів не змовкне слава…»,

 круглий стіл «Згадаймо всіх поіменно».

  • Тематичні виховні години, присвячені річниці аварії на ЧАЕС  «Чорнобиль—горе України, її незагоєна рана».
  • Години пам’яті жертв голодомору 1932-33рр.
  • Тематичні виховні години «Книга в житті людини»,

«Моральні уроки світової літератури».

  • Тематичні  виховні години «Людина і її здоров′я»/як дбати про власне здоров′я/, «Сотвори себе», «Людина і сучасність», «Це треба знати всім»/про надання першої допомоги/.
  • Тижні світової літератури, в рамках яких проводилися олімпіади, конкурси на кращі творчі роботи , реферати,презентації, виразне читання поезій тощо.

Планові засідання «Школи молодого викладача»:

«Типи уроків і їх структура» (поради молодим колегам, як можна більш ефективно спланувати різні етапи уроків, використовуючи інтерактивні методи навчання).

 «Конфліктні ситуації на уроці і їх вирішення».

(поради щодо побудови уроків в плані уникнення конфліктних ситуацій, у вмінні залучати всіх учнів до роботи на уроці, розглянуті можливі конфліктні ситуації та  варіанти їх вирішення).

«Методичні прийоми роботи з текстом підручника»

«Традиційні методи навчання»

Вебінар із викладачами світової літератури ПТНЗ області.

30 жовтня відбувся вебінар із викладачами світової літератури ПТНЗ області на тему: „Розвиток творчого та критичного мислення учнів як складова підвищення якості знань на уроках світової літератури”.

Про виховний потенціал уроків світової літератури та використання мультимедійних технологій як складову підвищення якості знань учнів ділилася досвідом викладач світової літератури    Губаній Т.А. Тема: «Іноваційні форми і методи роботи та виховний потенціал уроків світової  літератури як складова підвищення якості знань учнів».

Доповіді для методичної комісії викладачів гуманітарних дисциплін Свалявського ПБЛ:

«Метод проектів на уроках літератури»

 «Як зацікавити молодь читати?»

 «Уроки літератури – уроки формування особистості»

 «Інноваційні підходи до викладання, застосування мультимедійних технологій  як засіб оптимального       використання творчого  і виховного потенціалу уроків світової літератури»

 «Моральні уроки світової літератури»

Публікації:

Каталог файлів сайту СПБЛ:

02.11.2010—методична розробка уроку за новелою Ф.Кафки «Перевтілення»

02.11.2010—сценарій виховного заходу до річниці аварії  на ЧАЕС

11.11.2010—сценарій усного журналу «Тих днів не змовкне слава»

11.05.2011—виступ на обласному засіданні секції заступників ПТНЗ з навчально-виховної роботи на тему «Спільна робота майстра в/н та класного керівника у вихованні молодого покоління» (виступ надруковано надруковано у Інформаційно-методичному збірнику навчально-методичного   центру  професійно-технічної освіти у Закарпатській області «Вісник»)

Збірник методичних напрацювань педагогічних працівників Свалявського професійного будівельного ліцею - 2011-2012 р.р. 

«Виховувати людину,особистість.»

В даній публікації представлена розробка уроку по роману Оскара Уайльда «Портрет Доріана Грея» з використанням слайдової презентації /презентація додається в електронному варіанті/.

Збірник методичних напрацювань педагогічних працівників Свалявського професійного будівельного ліцею - 2012-2013 р.р. 

«Уроки літератури – уроки формування особистості»

В даній публікації представлена розробка уроку по роману Д.Селінджера «Над прірвою у житі» з використанням слайдової презентації /презентація додається в електронному варіанті/.

Збірник методичних напрацювань педагогічних працівників Свалявського професійного будівельного ліцею - 2013-2014 р.р. 

«Моральні уроки  світової літератури»

Застосування мультимедійних технологій  як  засіб оптимального використання творчого  і виховного потенціалу уроків /З досвіду роботи /

В даній публікації представлена розробка уроку-презентації за романом М.Булгакова «Майстер і Маргарита» /презентація додається в електронному варіанті/.

Стаття на сторінці сайту СПБЛ «Шляхами подвигу і слави наших батьків і дідів» (до річниці Перемоги)