Дувалко-Чубірка Одарка Олександрівна.

Посада: викладач німецької  мови.
Освіта: вища, в 1970р. закінчила БГПІ ім. Алеко Руссо.
Спеціальність за фахом:  вчитель німецької та англійської мови.
Стаж педагогічної роботи, з якого року на посаді: 43 роки, з 1970р. працює в Свалявському ліцеї на посаді вчителя німецької мови.
Рік та результати останньої атестації:   2008р. підтвердження педагогічного знання викладач-методист.
Підвищення кваліфікації: закарпатський інститут педагогічної післядипломної освіти м. Ужгород. від 02.02.2013 р. Свідоцтво № ЗІ СПК 004646.

Педагогічна діяльність
Мета атестації педагогічного працівника: підтвердження звання: викладач методист вищої категорії, відмінник профтехосвіти.
      Щороку, в грудні місяці, в рамках тижня німецької мови, згідно плану роботи методичної  комісії гуманітарних дисципл  проводжу відкритий урок  з німецької мови, відкриті позакласні заходи.
Згідно плану роботи обласної методичної  комісії викладачів іноземних мов підготувала та провела відкритий урок  у жовтні 2011року.
Підготувала доповідь «Професійна спрямованість на уроках німецької мови» в рамках роботи обласного засідання методичної комісії в Сваляві. Презентувала  доповідь «Професійне спрямування у викладанні іноземної мови в ПТНЗ»  в 11 жовтня 2012року в м.Ужгород на засіданні обласної методичної  комісії викладачів іноземних мов.

Методичні напрацювання
Доповідь: Технологія досвіду, система прийомів роботи, методи роботи при викладанні іноземної мови. Рекомендовано для викладачів іноземних мов.
Матеріали Тижня німецької мови за 2009р, 2010, 2011, 2012 років (деякі в електронному вигляді).

Методичні розробки:
- На допомогу учневі при самостійній роботі над професійним та технічним текстом  2011року. (мета розробки – допомогти учням розібратися у важких конструкціях німецької мови, які найчастіше зустрічаються в технічних текстах, в суспільно-політичній літературі: газетах та журналах. При систематичному використанні посібником, у учнів повинні вироблятися автоматизовані навички перекладу речень з аналогічними, граматичними  та лексичними конструкціями.)
- Проблеми перекладу науково-технічного тексту по спеціальності 2011р.
- Матеріали науково-пошукової роботи учнів при вивченні теми «Моя професія» 2010рік, які складається з:
        - Словничка-мінімума по професії маляра, штукатур.
        - ПРЕЗЕНТАЦІЯ професії маляр, штукатур, реферат випускника групи №7 Черепанича В.
        - «В звуках кольорів»,
        - Доповідь «Організація процесу виробничого навчання.
        - Новітні технології будівництва.», принципи виробничого навчання на прикладі групи №7 у вигляді фотографїй, циклограми, схеми, висновків.

Науково-пошукова робота учнів.
Словничок-мінімум з німецької мови до окремих тем по програмі І-го курсу навчання: Наша родина. Їжа. Кухня. Наш дім. Місто, в якому я живу. 2012р.
На допомогу учневі зібрано і систематизовано роздатковий матеріал, на теми Людина. Зовнішність людини»  2012р.
 Методична розробка. Протокол №527, від 17.12.2007р.
Вдосконалення фонетики німецької мови, 2007р. Методичка рекомендується викладачам німецької мови шкіл та ПТЗН. Мета розробки – виробити в учнів навички стандартної німецької мови її ритміку та інтонацію. Уривки текстів добиралися головним членом з творів німецьких письменників. В роботі використано матеріал із «Grosses Wortbuch», 1982,  «Phonologie des deutxhe Gegen Wasfspsache», 1982.
Приймала активну участь у підготовці та проведенні роботи круглого столу: Самоврядування в ПТЗН області. Успіхи та завдання, 20.12.2011р.   Зібрала, оформила та передала  в електронному вигляді в обласний методичний кабінет збірку позакласних заходів, вечорів та виховних годин, які підготували та провели класні керівники ліцею.
Щороку учні приймають участь  в районних олімпіадах з німецької мови і займають  призові місця. В обласному конкурсі «Кращий знавець іноземної мови»,  учень групи №7 Лакатош Степан зайняв 4 місце.

Позанавчальна робота
Керую гуртком «Feundschaft». Заняття – згідно плану роботи.    Мета: Прищепити цікавість до звичаїв та традицій німецького народу; поглибити знання учнів з німецької мови її ритміку та інтонацію; виховати почуття самоповаги та інтернаціоналізму.
Друкувала статті в місцевій газеті «Вісті Свалявщини», в журналі профтехосвіти «Вісник».
Приймала активну участь у роботі творчої групи по підготовці святкування ювілею ліцею до  60-65-ліття. Підготувала і провела презентацію роботи методичної комісії класних керівників Свалявського професійно-будівельного ліцею в рамках засідання обласної метод комісії класних керівників 25.05.2011р.

За час роботи в ліцеї оформила декілька  кабінетів німецької мови. Лінгафонний кабінет був багато років взірцевим кабінетом не лише в ліцеї, а також в області.
Підготувала й провела обласне засідання секції заступників директорів з навчально-виховної роботи області  11.05.2011р.
Учасник науково-практичної конференції в м.Львів "Комунікативні засоби при вивченні граматики 22.01.2013р.