На базі Свалявського професійного будівельного ліцею у 2004 році було відкрито новий відділ з професії «Оператор швацького устаткування; швачка». Ліцензований обсяг учнів складає 60 місць. На сьогоднішній день в нашому навчальному закладі 75 учнів здобувають спеціальність швачки.
Відповідно до Закону України «Про професійно-технічну освіту» одним з основних завдань є «завдання потреб економіки країни у кваліфікованих і конкурентоспроможних на ринку праці робітниках». На сьогоднішній день легка промисловість нашої держави, зокрема швейна, знаходиться на етапі становлення та відновлення в умовах ринкової економіки, основним двигуном якої є конкуренція. Тому найважливішим завданням навчальних закладів є створення оптимальних умов для підготовки конкурентоспроможних робітників, які б володіли сучасними технологіями та обладнанням.
Естетично та вміло обладнана майстерня операторів швацького устаткування дає змогу майстру виробничого навчання навчити правильно та якісно виконувати операції по виготовленню дитячого, жіночого та чоловічого одягу, виховувати творчу особистість, прививати смак до вміння одягатися гарно і привабливо. Адже всім відомо, що красунями народжуються одиниці, а стають всі розумні люди. Знання своїх пропорцій, вміння не виділяти (ховати) недоліки фігури є достатнім для того, щоб стати красунею.
Враховуючи інтерес учнів до обраної професії, при майстерні працює гурток технічної та художньої творчості, де учні поглиблюють знання та займаються дизайном одягу. Щороку проводяться конкурси, на яких учні демонструють вироби, пошиті власними руками.
Конференції та круглі столи дають змогу ознайомлюватися та обмінюватися досягненнями у галузі нових технологій та використання сучасного обладнання.
«Мода» - це слово, яке облетіло весь світ і набуло інтернаціональний статус. Джерелом слова мода є латинське слово modus, що означає міру і образ, спосіб і правило певних смаків в тій чи іншій сфері життя чи культури.
Учні регулярно слідкують за новими тенденціями моди, досягненнями у світі високої моди, за творами відомих кутюр'є XXI ст.: Коко Шанель, Лакруа, Армані, Валентино, Логерфельд, Юніор, використовуючи засоби масмедіа, які є невичерпним джерелом для творчої особистості.
Сьогодні ми є свідками інтенсивного розвитку швейної промисловості в нашій країні: один за одним відкриваються фабрики, приватні міні-фабрики, цехи. Що знову і знову доводить істину, яка полягає в тому, що професія швачки є найдавнішою і найсучаснішою водночас.
|