Головна » Статті » Наші професії » Наші професії

Слюсар з ремонту колісних транспортиних засобів, рихтувальник кузовів

Автослюсар виробляє як обслуговування транспортних засобів, так і їх подальший ремонт. Саме цей багатопрофільний фахівець стежить за технічним станом різних видів автотранспортної техніки. Для роботи автомеханіка необхідні прилади і складне обладнання, за допомогою яких будь-якого роду дефекти діагностуються і усуваються. В їх число входять автосканером і динамометри.

Професія автомеханіка дуже складна. Мало мати відмінний слух, добре розвинене наочно-образне мислення, спостережливість, вміння концентрувати увагу і відмінну пам'ять. Крім цього необхідно бути витривалим і перебувати в хорошій фізичній формі. Фахівцям в автомайстерень доводиться витримувати чималі навантаження, адже багато деталей автомобіля досить важкі.

Дуже важливо бути дисциплінованим, терплячим і акуратним. Деякі ситуації в практиці автомеханіка вимагають від нього швидкої реакції і вміння бездоганно і беззаперечно виконувати всі вимоги керівників. Варто пам'ятати, що від уважності, ретельності і часом уїдливості майстри можуть залежати життя людей.

Необхідно бути також комунікабельною людиною, вміти спокійно спілкуватися з клієнтами, колегами та керівництвом, йти на компроміси - все це значно поліпшить якість виконуваної роботи автомеханіка. Адже репутація будь-якого підприємства грунтується, перш за все, на налагодженої діяльності всього колективу в цілому.
Автослюсарі часто знаходяться в напрузі і стресах. Саме тому людей, які страждають захворюваннями серцевої, дихальної, нервової систем, навряд чи візьмуть на таку роботу. Також людині з вадами зору та слухового апарату не варто вчитися на автомеханіка.

Місце роботи та кар'єра

Автомеханіки працюють на станціях технічного обслуговування. У дрібних автосервісах частіше можна зустріти універсального майстра. Фахівці більш вузького профілю працюють у великих автоцентру.

Жодне промислово і сільськогосподарське підприємство не обійдеться без автослюсаря. Роботою автомеханік буде забезпечений і на автобазах, в автобусних парках і таксопарках. Фахівці високого рівня потрібні не тільки в автосервісах, але і в спорті.

Тим, хто бажає досягти успіху в професії автомеханіка необхідно постійно працювати над собою, поглиблюючи й удосконалюючи свої знання, і підвищувати кваліфікацію. У сучасному світі техніка розвивається досить стрімко. А щоб завжди залишатися затребуваним в цьому виді діяльності, заробити відмінну репутацію, необхідно щодня відкривати для себе в роботі щось нове, набуваючи безцінного досвіду. Недостатньо просто освоїти цю професію, закінчивши яке-небудь навчальний заклад.

Кар'єрне зростання будь-якого автослюсаря залежить від тієї фірми або організації, в якій він буде безпосередньо працювати. Чим професійніше навички слюсаря, тим більше у нього заробітна плата. А якісно виконувана робота приверне більше нових клієнтів.

Згодом універсальний і досвідчений автомеханік цілком може займатися і приватною діяльністю, відкривши свій власний автосервіс. Надалі можна буде і створити нові робочі місця, наймаючи інших професіоналів у цій галузі. Машин зі складними пристроями на дорогах стає все більше, а хорошого майстра знайти все складніше.

У будь-якому випадку, ще жоден досвідчений автомеханік не залишився без засобів до існування. Хороший спеціаліст навіть пенсійного віку завжди зможе прогодувати себе і свою сім'ю.

Категорія: Наші професії | Додав: neypovim (02.03.2016)
Переглядів: 752
Всього коментарів: 0
avatar