Головна » Статті » Наші професії » Наші професії

Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж; електромонтажник силових мереж та електроустаткування.

Найбільш зручним видом енергії в промисловості, побуті та будівництві є електрична. Це пояснюється тим, що вона з найменшими непродуктивними витратами може бути транспортована чи перетворена в інші види енергії (механічну, теплову, світлову), причому це перетворення буде екологічно чистим, що неможливо при використанні інших видів енергії. Саме завдяки такій властивості електрична енергія практично єдина, яку застосовують у міському цивільному чи промисловому будівництві. Обсяг використання електричної енергії на споруджуваних об'єктах також зростає. Збільшується й обсяг робіт, пов'язаних з монтажем електротехнічного устаткування та електричних мереж у процесі будівництва.

Сьогодні при висотному будівництві в житлових будинках використовуються лише електроплити, а це пов'язано із збільшенням потужності електричних мереж живлення як у самих будинках, так і в мікрорайонах і житлових масивах. При цьому зростають потужності та кількість трансформаторних підстанцій, кількість і площа перерізу кабелів, потужність розподільної апаратури. Це потребує збільшення кількості робітників електротехнічних спеціальностей, зокрема, електромонтажників освітлювальних силових мереж і електроустаткування, А також, загальної кількості робітників будівельних спеціальностей, підвищення рівня професійної майстерності робітників усіх електротехнічних спеціальностей.

На сьогоднішній день в ліцеї навчається 8о учнів по спеціальності електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж; електромонтажник силових мереж та електроустаткування.

Учні наполегливо оволодівають своєю професією, підвищують професійний  рівень, набувають професійних знань, вмінь, навичок.

Зацікавленість в обраній професії дає змогу кожному учневі виготовляти своїми руками різні вироби, стенди, планшети, які використовують для демонстрації при вивчені навчальних тем програми, а також, як тренажери. Так, за останній навчальний рік на заняттях гуртка технічної творчості виготовлено стенди-тренажери з елементами освітлювальної та силової мережі, силові та освітлювальні розподільчі щитки. Таким чином, поповнюється скринька досвіду кожного учня.

Учні груп електромонтажників приймають активну участь в заходах, які проводяться в ліцеї, зокрема: в проведенні конкурсу з технічної творчості, олімпіадах в ліцеї, області, де займають призові місця, приймають активну участь в проведенні профілактичних робіт з ремонту електричних мереж та устаткування не тільки в навчальному закладі, а й на підприємствах та установах району.

Поряд з цим, всі учні груп електромонтажників займаються в гуртках художньої самодіяльності, спортивних секціях, предметних гуртках та гуртках технічної творчості.

Ми вміємо завзято працювати, весело відпочивати і готові завжди подати руку допомоги тому, хто її потребує.

Категорія: Наші професії | Додав: admin (25.03.2009)