Головна » Статті » Наші професії » Наші професії

Маляр; штукатур

Перші штукатури з'явилися в Давньому Єгипті за 5000 років до н.е. Працювали ці люди з гіпсом і глиною. Їх завдання полягало в тому, щоб вирівняти поверхню стін, як зсередини, так і зовні будівель. Це була технологія високої якості, оскільки їх робота збереглася і до цього дня.

Штукатур виконує роботи з обштукатурювання поверхонь і ремонту штукатурки; виконує звичайну і декоративну штукатурку; опоряджує поверхні сухою штукатуркою; працює в приміщенні і на відкритому повітрі; можлива робота на висоті.

Невідомо коли з'явився на Землі перший маляр. Технологія виготовлення фарб з вохри і тваринного жиру відома людям як мінімум 20 тисяч років. Приблизно тоді ж з'явилися перші забарвлені предмети, що свідчить про знайомство людини з малярним ремеслом.

Завдання сучасного маляра - надати будівлі красивого вигляду: нанести шар фарби, що врятує будівлю від руйнування, обклеїти стіни та стелю шпалерами, художньо обробити поверхні, виконати розпис, декоративне лакування і золочення.

Результати праці маляра, штукатура видно завжди, тому робота наших учнів та випускників  є візитною карткою  будівельників, які споруджують будівлі.

Майстри виробничого навчання і викладачі спецдисциплін нашого ліцею формують в учнів художній смак, вміння правильно розуміти художній задум архітектора та естетичні вимоги, що ставляться до будинку і приміщень залежно від їх призначення.

Відчуття прекрасного, хороші знання технології будівельних робіт демонстрували учні груп малярів, штукатурів на виставках технічної та художньої творчості. Це і макети будинків із різними декоративними оздобленнями, і макети стародавніх замків, і картини, виконані за допомогою сучасних будівельних матеріалів.

Високі результати показують учні на обласних конкурсах професійної майстерності з професії маляр, штукатур.

Багато наших випускників працюють в різних містах України та за кордоном, показуючи своєю працею майстерність і вміння, які вони набули в нашому ліцеї.

Професія маляра,штукатура користується попитом на ринку праці і є дуже актуальною. Маляри, штукатури  були і будуть затребувані завжди.

Категорія: Наші професії | Додав: admin (25.03.2009)