Головна » 2015 » Жовтень » 28 » Віртуальна виставка
11:45
Віртуальна виставка

Залиш на хвилину буденні турботи,

спинися й помовч у глибокій скорботі…

                 28 жовтня – День визволення України

              від німецько-фашистських загарбників.

    

 28 жовтня 2015 року в бібліотеці ліцею представлена віртуальна виставка до дня визволення України від німецько-фашистських загарбників.

 День визволення України від фашистських загарбників — свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.   У перебігу Карпато-Ужгородської операції відбулося визволення від фашистської окупації території України в її довоєнних кордонах, а на останній стадії операції радянські війська очистили від ворога головне місто Закарпатської України Ужгород і 28 жовтня завершили визволення Закарпатської України.

В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. В ході Великої Вітчизняної війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців, серед яких було чимало розвідників.

Десь там, в історії...

Та кров холоне й нині,

В зажурі вічній наші матері...

Я хочу щастя милій Україні,

Я хочу миру на моїй землі!

Категорія: Новини | Переглядів: 141 | Додав: morishka25 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar