Головна » 2015 » Квітень » 22 » Семінар з викладачами української мови і літератури
Семінар з викладачами української мови і літератури

22 квітня 2015 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти в режимі онлайн проведено семінар з викладачами української мови і літератури ПТНЗ області на тему: „Сучасні педагогічні технології на уроках української мови і літератури як засіб підвищення ефективності навчально-виховного процесу”.
   У реаліях сьогодення перед викладачами словесності професійно-технічних навчальних закладів стоїть завдання – виховати нове покоління громадян, справжніх патріотів України, здатних плідно й творчо працювати у всіх галузях суспільного життя, засобами свого предмета та мистецтвом слова підготувати майбутніх кваліфікованих робітників до діяльності в нових умовах інформаційного світу.
   Основною метою діяльності кожного викладача є підвищення результативності та якості уроку, досягнення якої значною мірою залежить від самого педагога, від того, як він організовує навчальний процес та які форми, методи, засоби, технології обирає для навчальної діяльності учнів.

Важливо, аби учні на уроках не просто запам'ятовували навчальний матеріал, а запитували, досліджували, творили, вирішували та дебатували за змістом, володіли комунікативною культурою, вміли працювати в команді.
   Про використання сучасних педагогічних технологій, серед яких найбільш поширеними є проблемно-розвивальні, інтерактивні (дискусії, диспути), проектні (індивідуальні, групові та колективні завдання), ігрові, мультимедійні тощо – на уроках української мови і літератури та їх значимість для підвищення ефективності навчально-виховного процесу говорили сьогодні словесники під час онлайн-заходу.

Іванова Н.О. та Попович І.В.,викладачі української мови та літератури   розповіли, що надають перевагу інтерактивним формам роботи, зокрема таким як: робота учнів у малих групах, у парах, метод проектів, „мозковий штурм”, „мікрофон”, створення проблемних та ігрових ситуацій, які сприяють навчально-пізнавальній діяльності та розвитку інтересу учнів до предмета.

Категорія: Новини | Переглядів: 125 | Додав: morishka25 | Рейтинг: 5.0/1