Головна » 2015 » Травень » 13 » Книжкова виставка "Василь Стефаник – майстер новели”.
07:41
Книжкова виставка "Василь Стефаник – майстер новели”.

Стефаник Василь Семенович

(1871-1936)

У читальному  залі  експонується книжкова виставка

"Василь Стефаник – майстер новели”.

Книжкова виставка, що експонується у читальному  залі ліцею  присвячена 144-річчю від дня народження видатного українського письменника та громадського діяча Василя Стефаника. Виставка, яка діятиме протягом тижня  покликана розкрити перед читачами всю велич письменника - новеліста, що своєю психологічною новелою схвилював весь світ.

 Переглянути виставку прийшли студенти ліцею, які ознайомилися із цікавими моментами життя та творчим доробком покутського письменника.    Василь Стефаник  народився   в сім'ї заможного селянина. Змалку був дуже прив'язаний до матері, цю любов проніс через усе життя. Батько був працьовитим, але мав непростий, інколи авторитарний характер. На освіту сина грошей не шкодував, але долю того спланував сам, не питаючи його думки. Дитячі роки пройшли в атмосфері прадавніх традицій і звичаїв Покуття, тоді ж пізнав таємничий світ народних пісень, казок, легенд, переказів, познайомився з селянським побутом. Змалечку пас овець, їздив з батьком у поле. Мав двох рідних братів та двох сестер

Важливою віхою у житті В. Стефаника була подорож 1903 року до Полтави на відкриття пам'ятника Іванові Котляревському. Крім Полтави, відвідав також Київ, Житомир та Канів, зустрівся з Миколою Лисенком, Лесею Українкою, Оленою Пчілкою, Михайлом Коцюбинським, Христиною Алчевською, Михайлом Старицьким, Панасом Мирним, Борисом Грінченком, Володимиром Самійленком, Гнатом Хоткевичем, Миколою Вороним, Іваном Стешенком та іншими, вони привітали його як одного з видатних діячів української літератури. Велике враження справило на письменника відвідання могили Тараса Шевченка. З неї він «поклонився всій Україні».

Розуміючи великі заслуги Стефаника перед українським мистецьким словом, його новаторські здобутки, радянський уряд з пропагандивною метою призначив йому в 1928 р. персональну пенсію, а в 1931 р. у Харкові відзначив 60-ліття з дня його народження. Проте Стефаник у 1933 році відмовився від персональної пенсії, коли довідався про штучно створений голод і переслідування української інтелігенції.

Твори В. Стефаника перекладено багатьма мовами світу (англійською, болгарською, грузинською, іспанською, італійською, литовською, німецькою, новогрецькою, польською, російською, румунською, сербохорватською, словацькою, словенською, угорською, французькою, чеською та іншими).

"Як коротко, сильно і страшно пише ця людина" (Максим Горький)

Переглядів: 263 | Додав: morishka25 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar