Головна » 2016 » Січень » 29 » Книжкова виставка до Дня пам'яті героїв Крут
Книжкова виставка до Дня пам'яті героїв Крут

Ще юнаки, ще майже діти,

А навкруги і смерть, і кров.

“ На порох стерти, перебити! ” –

Іде на Київ Муравйов.

Полків його не зупинити,

Та рано тішаться кати:

Коли стають до зброї діти,

Народ цей – не перемогти!

Книжково-ілюстративна виставка: «На Аскольдовій могилі – український цвіт».

29 січня 98 років тому відбувся бій під Крутами, в якому українські студенти пожертвували своїм життям, аби спинити армію більшовиків при наступі на Київ. Цей приклад самопожертви молоді багато в чому нагадує подвиг Небесної сотні та "кіборгів". Враховуючи теперішню воєнно-політичну ситуацію та актуальність утвердження у суспільній свідомості ідеалів миру  в  ліцеї не раз проходили заходи спрямовані на виховання громадянина-патріота України. Так в актовому залі пройшов урок-семінар з нагоди об'єднання УНР і ЗУНР, також були згадані Голокост 1941-1945 та Бій під Крутами. В бібліотеці представлена книжково-ілюстративна виставка:«На Аскольдовій могилі – український цвіт».

Бій під Крутами – це героїчна і водночас трагічна сторінка нашої історії, а 29 січня увійшло в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини. Бій тривав кілька годин. У результаті вдесятеро чисельніше російське військо, зустрівши неочікуваний опір, зазнало значних втрат і зупинилося на кілька днів на цьому рубежі. Відчайдушно і героїчно захищали свою землю юні українські патріоти. Усі стояли до останнього подиху. Тоді загинув цілий студентський курінь, триста юнаків – цвіт української молоді. Щоб будувати майбутнє, треба добре знати істинну історію, любити свою країну і гаряче бажати зробити її кращою. А історія наша вмита кров’ю і сльозами. Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами….

А ми повинні шанувати пам'ять про них, вчитися вірності, героїзму, справедливості саме у них – героїв Крут.

Категорія: Новини | Переглядів: 287 | Додав: neypovim | Теги: книжкова виставка, Крути | Рейтинг: 0.0/0