Головна » 2016 » Квітень » 25 » Книжкова виставка "Чорнобиль... Біль і пам'ять вічні"
18:53
Книжкова виставка "Чорнобиль... Біль і пам'ять вічні"

 

Чорнобильський вітер по душах мете,

 Чорнобильський пил на роки опадає.

 Годинник життя безупинно іде,

 …Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає.

 

Книжкова виставка "Чорнобиль... Біль і пам'ять вічні"

Протягом тижня в читальному залі  СПБЛ проходить  книжкова виставка "Чорнобиль... Біль і пам'ять вічні" до 30-ої річниці Чорнобильської трагедії. Чорнобильська трагедія... Ось уже 30 років дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й... 30 років минуло відтоді, а пам'ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці. Скільки зламаних доль? Скільки сиріт, що втратили батьків, скільки ненароджених дітей, скільки нових хвороб? Чорнобиль... Це 35 тисяч забраних життів, це мільйони людей, які постраждали від радіації. Це виведена з господарського обігу частина території України - сільськогосподарські землі , лісові масиви та водоймища - мертва зона, "зона відчуження" в 2712 кв. км .

Про причини та жахливі наслідки аварії на ЧАЕС розповідає виставка – застереження: «Чорнобиль: трагедія, подвиг, застереження» представлена в читальному зал. Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям. Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.

І все-таки Чорнобильська катастрофа фундаментально відрізняється від усіх інших катастроф. Одразу ж після цунамі чи землетрусу починається відбудова, часто пов‘язана з модернізацією, розвитком та прогресом. Після такого роду катастроф знову починається майбутнє. Після ж Чорнобильської катастрофи ми не спостерігаємо таких відбудов, розвитку, прогресу, а тільки занепад в закритій зоні, що пильно охороняється. А майбутнє там стало неможливим на невизначений час.

“Основна мета виставки – дати можливість кожній людині зробити власний висновок щодо причин, масштабів і наслідків Чорнобильської катастрофи, усвідомити, що у справі збереження навколишнього середовища та екологічної безпеки людства не існує сторонніх”. Ця виставка є даниною пам'яті всім хто поклав своє життя і здоров'я заради ліквідації страшних наслідків Чорнобильської аварії, пересторогою всім прийдешнім поколінням.

Переглядів: 191 | Додав: neypovim | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar