Головна » 2015 » Жовтень » 23 » Книжкова виставка
Книжкова виставка

Без казок не стають дорослими,
  говорить народне прислів'я.

Джанні Родарі

(1920-1980)

Сьогодні 23 жовтня 2015 року народився популярний дитячий італійський письменник Джанні Родарі.  З цієї нагоди у читальному залі бібліотеки експонується книжкова виставка «Неперевершений казкар» до 95 – ти річчя від дня народження поета і письменника, журналіста і педагога, громадського діяча і доброго друга  дітей.

Надворі  по-осінньому похмуро, а в бібліотеці світло та ясно від гарного настрою,  веселих зустрічей і спогадів про дитинство.  Кожна людина завжди з великою любов'ю згадує те місце, де вона народилася, де промайнуло її дитинство, де відкрився для неї казковий дивосвіт. Джанні Родарі привів у наші домівки хороброго і доброго Цибуліно (Чіполліно) дав нам можливість почути голос Джельсоміно, що руйнує стіни в’язниць. Це в його казковій повісті віддане іграшкове щеня Кнопка перетворюється на живу собаку, а хлопчик Марко, мандруючи в космосі на дерев’яній конячці, потрапляє на планету новорічних ялинок, де немає ні страху, ні образ. Веселі, бадьорі вірші Джанні Родарі, його чарівні казки, сповнені любові до простих людей, поваги до людської праці, ідуть через кордони, моря і гори, завойовуючи все нових і нових вдячних читачів у різних країнах світу. Обов'язок дорослих, на думку поета,— потурбуватися про те, щоб у дітей всього світу було щасливе, безхмарне життя. Дітям повинні належати красиві іграшки, найкращі казки, дзвінкі пісні, зелені луки.

Родарі прожив недовге, але надзвичайно яскраве, наповнене творчою працею життя. Цей талановитий письменник, якого знають і люблять у всьому світі, прожив лише 60 років. 14 квітня 1980 року після невдалої операції, Джанні Родарі несподівано помер. Телеграму із співчуттям його сім’ї прислав сам президент Італії.

В 1970 році до немалого подиву всієї Італії йому присуджується найпочесніша нагорода в галузі дитячої літератури – Міжнародна премія імені Г.-К. Андерсена.

«Сказка для ребенка прежде всего — идеальный способ удержать возле себя взрослого.»

Категорія: Новини | Переглядів: 123 | Додав: morishka25 | Рейтинг: 5.0/1