Головна » 2015 » Листопад » 30 » Бесіда за круглим столом
Бесіда за круглим столом

Життя – це мистецтво, а його твори – це дiла

розуму й волі, цілої людської душі”.

А. Шептицький

Бесіда за круглим столом.

В понеділок,  бібліотекар ліцею провела бесіду з учнями за круглим столом на тему: «Уроки мудрості. Уроки життя», до 150- ти річчя від дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького”.

Протягом року в ліцеї  відбулося багато заходів, спрямованих на патріотичне виховання учнів, щоб якнайбільше дізнатися про історію нашого народу, відомих історичних діячів, пам’ятати повчання і поради, брати приклад.

Кожен з нас не раз чув і добре розуміє, що той, хто не знає свого минулого, не достойний майбутнього. Вивчаючи історію, починаємо усвідомлювати, чому зараз живемо саме так, спостерігаючи за подіями сьогодення, зможемо зрозуміти, що робити далі.

Вшанування пам’яті митрополита Андрея Шептицького розпочалося з початку листопада. Класні керівники разом з бібліотекарем проводили виховні години на тему «Андрей Шептицький – духовний провідник українського народу». Під час виховних годин для учнів було організовано перегляд фільму “Андрей Шептицький – світло любові” про діяльність митрополита Шептицького.

Митрополит залишив по собі величезний літературний спадок. Зокрема, пастирські послання, трактати, серед яких: “Україна в передсмертних судорогах”, яке засуджувало жорстоку політику Голодомору, “До духовенства й вірних Станіславівської єпархії (1899–1904)”, “Як будувати рідну хату?” де виклав і обґрунтував ідею об’єднаної України, в якій мала бути створена одна Соборна церква, “Про обряди”, “Вірність традиції”. Крім того, митрополит видав чималу кількість статей і звернень як до пастви, так я до високопосадовців іноземних держав.

Вшановуючи постать митрополита, маємо говорити про те, що духовні й матеріальні результати його діяльності сягають далеко за межі Західної України. Його всеукраїнський і світовий спадок вражає масштабами, багатогранністю й розмаїттям.

Категорія: Новини | Переглядів: 208 | Додав: neypovim | Рейтинг: 5.0/1