Головна » 2017 » Травень » 24 » 24.05.2017 р.
08:46
24.05.2017 р.

Що ж для кожного з нас значить рідна мова, слова, які ми чуємо, що можемо написати і прочитати? Дуже багато! Без цієї мови, без букв не було б нашої нації – українського народу, не було б ні історії, жодної великої дати,  жодного великого імені.

День слов'янської писемності й культури. Це свято відзначається щорічно 24 травня, саме в день вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, що заклали основу слов'янської писемності. Праці цих великих просвітителів стали спільним надбанням усіх слов'ян. Двадцятирічна просвітницька діяльність Кирила та Мефодія і їх учнів мала всеслов’янське значення: вони підняли освіту і спільну культуру слов’янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності, фундамент усіх слов`янських літератур.

Бібліотека надає можливість користувачам переглянути наявні видання стосовно слов’янської писемності і культури, літератури універсального змісту, періодичні видання, словники, навчальні видання з вивчення слов’янських мов; енциклопедії, довідкові видання, документальні видання з історії, філософії, географії, культури, мистецтва, економіки, політики, релігії, мовознавства, літературознавства, художня література.

Переглянувши книги з виставки користувач детальніше ознайомиться з виникненням слов’янського письма, дізнається про виникнення слов’янського алфавіту, який було створено в IX ст., близько 862 року, що отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійського ченця Кирила. Читач має змогу глибше вивчити культуру слов’янських народів, яка займає високий щабель в загальнокультурному всесвіті людства.

Переглядів: 56 | Додав: liceumsv1171 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar