Груша Валентина Григорівна
Посада: викладач української мови і літератури.
Освіта: повна вища,
Навчальний заклад: Одеський Державний університет ім. Мечникова, філолог, викладач української мови і літератури. 1974р.
Стаж педагогічної роботи: 38 років
 Рік та результати останньої атестації: Підтверджено «спеціаліст  вищої категорії», педагогічне звання "викладач-методист” - 2008
Підвищення кваліфікації: Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти, 2010 р. № 2295;
Володіння ІКТ: 72-год. курси комп'ютерної грамотності 2012р.

Педагогічна діяльність
Мета атестації педагогічного працівники: забезпечення ефективності навчально-виховного процесу,  підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «викладач-методист».
Методична проблема: Розвиток зв'язного мовлення як цілісна система виховання учнів. Патріотичне виховання на уроках української мови та літератури.

Відкриті уроки:

Відкриті уроки та виховні заходи викладач проводить за власними сценаріями, особливу увагу звертаючи на виховання в учнів творчого мислення, любов до рідної мови, пісні, поетичного слова, землі, батьків, України. Цьому присвячені відкриті уроки та виховні заходи, які вона проводить для всього ліцею. Сама навчає співати, створила ансамбль дівчат, склад якого постійно оновлюється.
2008 р. - Зустріч з прекрасним. На ювілеї у художника . (Знято фільм)
2009 р. - "Урок-рольова гра "Традиціїосені.""
(Знято фільм)
2010 р. – «До 140-річчя Лесі Українки»
2011р. - "Моя Україно" До 20-річчя незалежності України
2012р. – «Мово моя солов'їна»
(Знято фільм)
2012 р.- Інтелектуальні вечорниці «Осінні та зимові мелодії Карпат»
(Знято фільм)
Груша В.Г. керує давно методичною комісією гуманітарної підготовки, яка в ліцеї є найкращою, бо керівник завжди показує приклад наукового та творчого підходу до роботи.

Методичні напрацювання
Методичний посібник «Розвиток зв’язного мовлення як цілісна система виховання учнів" – 2007
У посібнику розкрито основи навчання учнів розвитку зв'язного мовлення. Особливу увагу викладач звертає на прищеплення любові до рідного слова, літератури, яка їх виховує справжніми людьми, патріотами України.
Цей посібник творчо доповнила новими статтями, роздумами, розробками уроків, сценаріями, які вже провела, а також ілюстраціями до проведених відкритих уроківта виховних заходів. Виданий посібник у 2-ох томах. Це "Сценарії відкритих занять та позакласних заходів з української мови та літератури". Методично-практичний посібник. І том складається з семи розділів та ілюстрацій, а другий - з восьми розділів. Відзначений посібник на обласній панорамі педагогічної творчості "Професійно-технічна освіта Закарпаття - 2011р.".
Підготовлено творчу роботу "Розвиток еміграційної літератури періоду празької школи та МУРівських  шукань та звершень" відзначену на курсах  підвищення  кваліфікації у м. Ужгород 2010 року.
Доповнила та оформила сценарій в окреме видання "Осінні та зимові мелодії Карпат" 2012 р.
Підготувала  такі розробки із української мови:
 - "Українська мова у світі. Історія і сучасність",
 - "Власні українські слова"
 - "Лексикологія та фразеологія", а також тести до цих тем.
Підготовлені тести №1-5 з української мови І та ІІ і ІІІ курси.
Тести № 1-5 з української літератури І, ІІ, № 1-5 ІІ та ІІІ курси.

Творча робота: "Патріотичне виховання на уроках  української  мови та літератури  і  позакласних заходах" - 2015

Сценарій інтелектуальних вечорниць (рольова гра) "Осінні  та зимові мелодії Карпат"

Позанавчальна діяльність:
Кожного року проводить урочисту лінійку до Дня Писемності, а потім Тиждень Писемності,  який розпочинається конференцією-святом, а завершується вечорницями про звичаї та традиції осені.
Також проводить Тижні до ювілейних дат за власними сценаріями. Особливу  увагу приділяє роботі класного керівника, підготувала  і провела  цикл виховних годин на тему  "Здоровий спосіб життя- запорука успіху у житті".
Всі знання, творчу енергію спрямовує на навчання та виховання  молодих патріотів України. Постійно керує  гуртком "Рідне слово", де особливу увагу приділяє збиранню та вивченню звичаїв, традицій, краси української мови, культури, пісні. Шукає нові таланти, створює ансамблі, колективи, які професійно втілюють творчі задуми викладача. З особливою любов'ю проводить виховні заходи для всього ліцею, чудово їх також оформляє, знімає фільми, запрошує вчитись молодих викладачів.

Публікації у засобах масової інформації
«Патріотичне виховання молоді засобами поза навчальної роботи методичної комісії» - збірник статей
В рамках панорами педагогічної творчості «Професійно-технічна освіта Закарпаття – 2011» .

Особиста участь у конкурсах, оглядах
Панорама педагогічної творчості «Професійно-технічна освіта Закарпаття – 2011» огляді-конкурсі на кращу організацію роботи методичних комісій професійно-технічних навчальних закладів представлено методичний посібник «Сценарії відкритих занять та позакласних заходів».

Участь учнів в олімпіадах, конкурсах, оглядах
Районні олімпіади – 2010р. 5 і 6 місце; 2011 р. -3 і 4 місце; 2012 р. – 5 і 6 місце.